Red WineWhite WineRosé WineChampagne & SparklingFine WineBin Ends View All OffersMixed CasesMedal WinnersBestsellersTop RatedRed WineWhite WineRosé wineChampagne & SparklingNo and Low AlcoholDessertFortifiedFine WineWine BoxesMiniaturesHalf BottlesView All WineFranceItalySpainPortugalAustraliaNew ZealandSauvignon BlancPinot GrigioMerlotMalbecPinot NoirChardonnayRipe Smooth RedsFirm Structured RedsLight Juicy RedsCrisp Fresh WhitesRich Round WhitesPale Dry RoséBright Fruity RoséChampagne or similarFresh Fruity FizzThe Sunday Times Exclusive CollectionRed WineWhite WineChampagneEnglish SparklingDessert WineView All Fine Wine Up to £5.99£6 - £7.99£8 - £9.99£10 - £14.99£15 - £24.99£25+RedWhiteRoséSparklingBestsellersBlack RedsAll Mixed CasesTrioSixTwelveBulk DealsRed Wine White Wine Sparkling HampersChocolate Gift Boxes & AccessoriesBeerCheese Gift cards All GiftsAdvent calendarsBirthdays Congratulations Wedding Thank You Engagement Anniversary For HerFor Him Corporate GiftsUnder £30Under £50Under £100Over £100GinBrandyScotch WhiskyWorld WhiskyVodkaRumTequilaBin EndsView All SpiritsAll BeerLagerIPAAll CiderMixed casesOffersHawkstone - beer from Clarkson's farmLoose Cannon - British craft beerSipsmith - spirits of quality and characterBeer GiftsManchester Wine Festival Partner EventsWine Times – PodcastBordeaux Tasting TourWine Festival - LondonAbout & FAQ'sAll Events Wine Guides UnlimitedWedding ServiceWine & Spirits Courses (WSET)Personal Wine GuideGet more out of Sunday Times Wine ClubThe Wine Knowledge HubHelp & FAQsBROWSE ALL WINES
  • Home
  • wine
  • on offer american wine

Filter by

     

    Filter by

       

      On Offer American Wine

      Sort by:
      Results Per Page:
        • Page 1 of 1

        • 1

      1. Purple Owl Pinot Noir
        Ripe Smooth Reds
        CountryUnited States
        Pinot Noir
        from £9.99 per bottle
        when you mix 12+
        SAVE £84.12
        (£13.32 per litre)
      2. Petticoat White Zinfandel
        Bright Fruity Rosé
        CountryUnited States
        Zinfandel
        £6.99 per bottle
        SAVE £4.00
        (£9.32 per litre)
      3. Black Saint Peter Old Vine Zinfandel
        Ripe Smooth Reds
        CountryUnited States
        Zinfandel
        from £16.00 per bottle
        when you mix 12+
        SAVE £36.00
        (£21.33 per litre)
      4. Bold Move Merlot
        Ripe Smooth Reds
        CountryUnited States
        Merlot
        £8.99 per bottle
        SAVE £5.00
        (£11.99 per litre)
      5. Illustrious Napa Valley Sauvignon Blanc
        Rich Round Whites
        CountryUnited States
        Sauvignon Blanc
        £17.00 per bottle
        SAVE £8.00
        (£22.67 per litre)
      6. Left of Ordinary Tannat
        Ripe Smooth Reds
        CountryUnited States
        Tannat
        from £14.00 per bottle
        when you mix 12+
        SAVE £36.00
        (£18.67 per litre)
      7. Shroud Mountain Cabernet Sauvignon
        Ripe Smooth Reds
        CountryUnited States
        Cabernet Sauvignon
        £12.49 per bottle
        SAVE £4.51
        (£16.65 per litre)
      8. Illustrious Cabernet Sauvignon
        Ripe Smooth Reds
        CountryUnited States
        Cabernet Sauvignon
        £30.00 per bottle
        SAVE £10.00
        (£40.00 per litre)
      9. Momtazi Family Estate Pinot Noir
        Light Juicy Reds
        CountryUnited States
        Pinot Noir
        from £25.00 per bottle
        when you mix 12+
        SAVE £60.00
        (£33.33 per litre)
      10. Hyland Estate Chardonnay
        Rich Round Whites
        CountryUnited States
        Chardonnay
        £26.00 per bottle
        SAVE £3.00
        (£34.67 per litre)
      11. Eagle Rare 10-Year-Old Bourbon (70cl)
        £34.00 per bottle
        SAVE £11.00
        (£48.57 per litre)
      12. Sazerac 6-Year-Old Rye Whiskey (70cl)
        £33.00 per bottle
        SAVE £7.00
        (£47.14 per litre)
      13. Buffalo Trace Bourbon (70cl)
        £22.00 per bottle
        SAVE £5.00
        (£31.43 per litre)
      14. L'Aventure Estate Cuvée
        Ripe Smooth Reds
        CountryUnited States
        Red blend
        from £80.00 per bottle
        SAVE UP TO £25.00
        (£106.67 per litre)
      15. Only 9 left
        L'Aventure Estate Cuvée
        Ripe Smooth Reds
        CountryUnited States
        Red blend
        from £85.00 per bottle
        SAVE UP TO £25.00
        (£113.33 per litre)
      • Showing (1 to 15 of 15)
        • Page 1 of 1

        • 1

      Money back icon

      100% MONEY-BACK

      Guarantee

      Delivery icon

      FREE DELIVERY

      on 12+ bottles

      Award winning icon

      AWARD WINNING

      Wines & customer service

      Trustpilot icon

      EXCELLENT

      Rating