Red WineWhite WineRosé WineChampagne & SparklingFine WineBin Ends View All OffersMixed CasesMedal WinnersBestsellersTop RatedRed WineWhite WineRosé wineChampagne & SparklingNo and Low AlcoholDessertFortifiedFine WineWine BoxesMiniaturesHalf BottlesView All WineFranceItalySpainPortugalAustraliaNew ZealandSauvignon BlancPinot GrigioMerlotMalbecPinot NoirChardonnayRipe Smooth RedsFirm Structured RedsLight Juicy RedsCrisp Fresh WhitesRich Round WhitesPale Dry RoséBright Fruity RoséChampagne or similarFresh Fruity FizzThe Sunday Times Exclusive CollectionRed WineWhite WineChampagneEnglish SparklingDessert WineView All Fine Wine Up to £5.99£6 - £7.99£8 - £9.99£10 - £14.99£15 - £24.99£25+RedWhiteRoséSparklingBestsellersBlack RedsAll Mixed CasesTrioSixTwelveBulk DealsRed Wine White Wine Sparkling HampersChocolate Gift Boxes & AccessoriesBeerCheese Gift cards All GiftsAdvent calendarsBirthdays Congratulations Wedding Thank You Engagement Anniversary For HerFor Him Corporate GiftsUnder £30Under £50Under £100Over £100GinBrandyScotch WhiskyWorld WhiskyVodkaRumTequilaBin EndsView All SpiritsAll BeerLagerIPAAll CiderMixed casesOffersHawkstone - beer from Clarkson's farmLoose Cannon - British craft beerSipsmith - spirits of quality and characterBeer GiftsManchester Wine Festival Partner EventsWine Times – PodcastBordeaux Tasting TourWine Festival - LondonAbout & FAQ'sAll Events Wine Guides UnlimitedWedding ServiceWine & Spirits Courses (WSET)Personal Wine GuideGet more out of Sunday Times Wine ClubThe Wine Knowledge HubHelp & FAQsBROWSE ALL WINES
  • Home
  • wine
  • southern france grenache based blend wine

Filter by

     

    Filter by

       

      Southern France Grenache Based Blend Wine

      Sort by:
      Results Per Page:
        • Page 1 of 1

        • 1

      1. Un Vent de Folie 100+
        Firm Structured Reds
        CountryFrance
        Grenache-based blend
        £15.00 per bottle
        SAVE £7.00
        (£20.00 per litre)
      2. Cabalié
        Ripe Smooth Reds
        CountryFrance
        Grenache-based blend
        from £10.99 per bottle
        when you mix 12+
        SAVE £30.00
        (£14.65 per litre)
      3. Cabalié Cuvée Vieilles Vignes
        Ripe Smooth Reds
        CountryFrance
        Grenache-based blend
        from £13.00 per bottle
        when you mix 12+
        SAVE £35.88
        (£17.33 per litre)
      4. Cabalié 3 litre Wine Box
        Ripe Smooth Reds
        CountryFrance
        Grenache-based blend
        £32.00 per box
        SAVE £6.00
        (£10.67 per litre)
      5. Cabalié Rosé
        Bright Fruity Rosé
        CountryFrance
        Grenache-based blend
        from £10.99 per bottle
        when you mix 12+
        SAVE £30.00
        (£14.65 per litre)
      6. Le XV du Président
        Ripe Smooth Reds
        CountryFrance
        Grenache-based blend
        from £13.00 per bottle
        when you mix 12+
        SAVE £36.00
        (£17.33 per litre)
      7. Cabalié (187ml)
        Ripe Smooth Reds
        CountryFrance
        Grenache-based blend
        £3.99 per bottle
        (£21.34 per litre)
      8. Château Guillem de Montjustin Corbieres
        Ripe Smooth Reds
        CountryFrance
        Grenache-based blend
        from £17.00 per bottle
        when you mix 12+
        SAVE £48.00
        (£22.67 per litre)
      9. Cabalié (magnum)
        Ripe Smooth Reds
        CountryFrance
        Grenache-based blend
        from £22.00 per bottle
        when you mix 12+
        SAVE £48.00
        (£14.67 per litre)
      10. Loubissou Organic
        Pale Dry Rosé
        CountryFrance
        Grenache-based blend
        from £17.00 per bottle
        when you mix 12+
        SAVE £36.00
        (£22.67 per litre)
      11. Chante-Clair
        Ripe Smooth Reds
        CountryFrance
        Grenache-based blend
        £12.99 per bottle
        (£17.32 per litre)
      12. Cabalié VV (187ml)
        Ripe Smooth Reds
        CountryFrance
        Grenache-based blend
        £3.99 per bottle
        (£21.34 per litre)
      13. Fougasse Sable de Camargue Rosé Organic
        Pale Dry Rosé
        CountryFrance
        Grenache-based blend
        £15.00 per bottle
        (£20.00 per litre)
      14. Only 55 left
        Loubissou Organic (magnum)
        Pale Dry Rosé
        CountryFrance
        Grenache-based blend
        £25.00 per bottle
        SAVE £15.00
        (£16.67 per litre)
      15. Only 70 left
        Clefs du Pontif Grenache Syrah
        Firm Structured Reds
        CountryFrance
        Grenache-based blend
        £13.99 per bottle
        (£18.65 per litre)
      16. Le XV du Président Réserve
        Ripe Smooth Reds
        CountryFrance
        Grenache-based blend
        £19.00 per bottle
        (£25.33 per litre)
      17. Les Darons by Jeff Carrel
        Ripe Smooth Reds
        CountryFrance
        Grenache-based blend
        £15.00 per bottle
        (£20.00 per litre)
      18. Rex Mundi Cuvée Cathare
        Ripe Smooth Reds
        CountryFrance
        Grenache-based blend
        £22.00 per bottle
        (£29.33 per litre)
      19. Only 61 left
        Domaine Col les Pins
        Firm Structured Reds
        CountryFrance
        Grenache-based blend
        £15.00 per bottle
        SAVE £5.00
        (£20.00 per litre)
      • Showing (1 to 19 of 19)
        • Page 1 of 1

        • 1

      Money back icon

      100% MONEY-BACK

      Guarantee

      Delivery icon

      FREE DELIVERY

      on 12+ bottles

      Award winning icon

      AWARD WINNING

      Wines & customer service

      Trustpilot icon

      EXCELLENT

      Rating